FASCINATION ABOUT LECZENIE JASKRY WARSZAWA

Fascination About leczenie jaskry warszawa

Fascination About leczenie jaskry warszawa

Blog Article

Z kolei zabieg irydektomii chirurgicznej polega na wycięciu fragmentu tęczówki oka, dzięki czemu możliwe jest udrożnienie dróg odpływu cieczy wodnistej z oka.

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych – mieścimy się na parterze budynku wyposażonego w podjazd dla wózków. Osoby mające problemy z samodzielnym poruszaniem się bądź pacjenci na wózkach inwalidzkich nie będą mieć żadnych problemów z dostaniem się do naszych gabinetów.

Natomiast kolejne badania pola widzenia służą wykrywaniu progresji i oceny szybkości z jaką dochodzi do pogarszania funkcji wzroku.

Badanie jest stosowane w diagnostyce jaskry, umożliwia wykrycie zaniku warstwy włókien nerwowych na wczesnym etapie choroby – przed pojawieniem się ubytków w polu widzenia.

Warto wiedzieć, że interpretacja badań w kierunku jaskry może być skomplikowana, dlatego zawsze powinna być dokonywana przez doświadczonego lekarza-specjalistę.

Badanie przedniego odcinka oka pozwala ocenić wszystkie struktury w przedniej części oka, pod kątem występowania zmian mogących wpływać na rozwój jaskry.

W zależności od miejsca niedrożności British islesładu drenażowego: jaskra pierwotna otwartego kąta, gdy kąt przesączania jest otwarty

W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie w ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Zapoznaj się z Polityka Prywatności w COKA.plZgodaPolityka prywatności

badanie tonometryczne wskazuje na uzyskanie w wyniku leczenia założonego poziomu trwałMoi spadku ciśnienia wewnątrzgałkowego. Takie badanie konieczne jest raz na 3 miesiące.

badanie szerokości kąta przesączania w badaniu leczenie jaskry warszawa gonioskopowym lub w tomografii przedniego odcinka AS-OCT

Po postawieniu wstępnej diagnozy każda osoba chora na jaskrę lub podejrzana o nią, powinna mieć wykonaną pełną dokumentację okulistyczną: z oceną tarczy nerwu wzrokowego i szerokości kąta przesączania oraz stanu funkcji wzroku.

Przyczyną choroby jest wzrost ciśnienia w gałce ocznej, która wypełniona jest cieczą, w normalnych warunkach wydostającą się na zewnątrz gałki w miejscu, zwanym kątem przesączania.

Schematów leczenia jaskry jest bardzo wiele. Wybór terapii zależy przede wszystkim od zaawansowania zmian ocznych oraz podtypu choroby występującego u danego chorego.

Przed procedurą lekarz mierzy pacjentowi ciśnienie wewnątrzgałkowe, znieczula powierzchnię oka kroplami, a następnie zakłada na oko specjalną soczewkę nagałkową, powiększającą laserowany obszar.

Report this page